Кошик 0
Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Львів
м. Львів
Телефони: (093) 788 87 88
Пн-Пт: з 9 до 17
Сб: з 10 до 17
(093) 788 87 88 Замовити дзвінок

Як користуватися іригатором для зубів правильно та безпечно

Як користуватися іригатором для зубів правильно та безпечно

Іригатор відноситься до списку додаткових та корисних пристроїв, які забезпечують якісний догляд за ротовою порожниною. Такий прилад допомагає очистити не тільки зуби та ясна, але й також очищає язик, простір між зубами, допомагає позбавитися залишків їжі, нальоту на поверхні протезів, інших ортодонтичних конструкціях. Під час використання іригатора користувач може самостійно контролювати подачу рідини під тиском.

Як працює іригатор?

Конструктивно іригатор досить простий пристрій, принцип роботи якого полягає в додатковому очищенні ротової порожнини, обробці важкодоступних ділянок.

Умовно весь робочий процес можна поділити на кілька етапів:

  • У відповідний резервуар необхідно налити рідину для подальшого очищення.
  • Під тиском ця рідина подається в ротову порожнину за допомогою спеціального наконечника.

За створення тиску відповідає вбудований насос, робота якого може здійснюватися від електромережі, акумуляторної батареї (залежно від конкретної моделі іригатора).

Що заливати в іригатор: воду чи бальзами?

Одним з головних питань користувачів є питання щодо правильного вибору відповідної рідини для іригатора. Для такого пристрою використовують спеціальні сольові розчини, очищену воду. Але при цьому важливо застосовувати воду виключно кімнатної температури:

  • Гаряча вода є небезпечною для конструкції всього приладу.
  • Холодна вода шкодить зубам.

Не рекомендується використовувати власноруч приготовані трав'яні відвари. Такі склади здатні викликати різні відкладення в системі пристрою, який потребуватиме регулярного чищення. Стоматологи з усього світу рекомендують використовувати для полоскання порожнини рота різні бальзами. Враховуючи їхню концентрацію, бальзами розбавляють з водою, дотримуючись зазначені виробником пропорції. Різні бальзами не піняться під час роботи в порівнянні зі звичайними ополіскувачами для рота, а також гарантують протизапальний, загоюючий ефект.

Вибираємо відповідну насадку та правильний напір

Доведено, що регулярне застосування іригатора сприяє зміцненню тканин ясен. Тому при покупці даного пристрою тиск потрібно збільшувати поступово - до 600-700 кПа. Цей натиск вважається універсальним, дозволяючи досягти необхідного терапевтичного ефекту.

З метою розширити список корисних властивостей іригатора потрібно використовувати різні види насадок:

  • Універсальна - насадка, вигнута під кутом і нагадує трубку. Цей варіант застосовують за відсутності будь-яких захворювань.
  • Ортодонтична – трубка вигнутої форми з набором щетинок на кінці. Дозволяє очищати ортодонтичні конструкції.
  • Пародонтологічна – має м'який наконечник із гумового/силіконового матеріалу. Насадка допомагає очищати пародонтальні кишені.

Крім того, у продажу запропоновані насадки-ложки, назальні моделі, насадки-щітки та інше.

Як часто можна користуватися іригатором?

Перед покупкою такого корисного пристрою варто дізнатися: як часто користуватися іригатором ? За відсутності проблем із зубами, яснами використовувати іригатор можна 1 раз на 2 дні. Такий режим буде актуальним для всіх – дорослих та дітей, дозволяючи підтримувати гігієну всієї ротової порожнини.

Для людей, які мають шкідливі звички (наприклад, куріння), для вагітних жінок, які мають проблеми з яснами, застосування іригатора має бути щоденним.

Коментарі