Іригатор є додатковим і корисним інструментом у процесі вирішення питань, пов'язаних з гігієною порожнини рота. З його допомогою вдасться видалити ті залишки їжі, які залишилися після чищення зубів стандартним та звичним способом – за допомогою зубної щітки та пасти. Однак не варто використовувати іригатор замість зубної щітки чи нитки. Це додатковий прилад, результат від експлуатації якого буде помітним лише за умови комплексного застосування.
Однак величезна різноманітність цих пристроїв призводить до того, що багато користувачів задаються таким актуальним питанням: який іригатор вибрати ? Ознайомившись із найбільш популярними видами, вдасться вибрати ефективного помічника у боротьбі за білу посмішку, свіже дихання та здорові зуби.
Навіщо потрібен іригатор?
Цікавлячись тим, навіщо потрібен іригатор , складно переоцінити його можливості в процесі регулярного догляду за ротовою порожниною.
На сьогоднішній день представлений інструмент буде корисним та необхідним для вирішення наступного списку проблем:
- Профілактика карієсу у дорослих та дітей. За допомогою іригатора можна позбавлятися частини їжі, які залишаються у важкодоступних ділянках (наприклад, між зубами, по всій лінії ясен, біля зубів мудрості).
- Профілактика гінгівіту. Таке захворювання найбільш характерне для жінок, що годують вагітних, через недостатнє кровопостачання в області слизових.
- Профілактика, а також лікування різноманітних захворювань ясен. Завдяки струменю рідини, який подає іригатор, відбувається масаж усіх м'яких тканин, що сприяє поліпшенню кровообігу, прискорює регенерацію тканин. Таким чином, вдасться зміцнити ясна, уникнути частої кровоточивості.
- Професійний догляд за знімними та незнімними конструкціями – зубними протезами, коронками, брекетами та іншими популярними системами. В результаті вдасться промити не тільки дані конструкції, а й очистити ділянки між такими конструкціями та яснами, зубами, де часто накопичується їжа.
Причому не існує серйозних протипоказань щодо можливості застосування такого пристрою для дорослих, дітей.
Види іригаторів
Існує безліч різних видів іригаторів, які класифікуються за певними технічними характеристиками, функціоналом. Незважаючи на це, виділяють лише дві основні групи – це стаціонарні та портативні моделі. Розглянемо більш детально особливості та переваги кожного виду.
Стаціонарні іригатори
Стаціонарний пристрій розрахований для домашнього застосування, враховуючи розміри та можливості всього приладу. Особливість цих пристроїв полягає в наявності великої ємності, в яку можна заливати не тільки очищену воду, але й різні розчини – дезодоруючі, лікарські. В результаті вдасться виконувати різні процедури або підготувати іригатор для експлуатації відразу кількома членами сім'ї.
Деякі види стаціонарних пристроїв мають можливість кріплення на стіну. Це зручно в тому випадку, якщо немає окремого місця для встановлення іригатора на полиці або біля раковини. Серед важливих особливостей домашнього іригатора варто відзначити:
- Робота від акумулятора, який завжди можна підзарядити або від мережі 220В.
- Потужність струменя води чи будь-якої іншої рідини становить від 550 кПа.
- Плавне перемикання різних робочих режимів.
При цьому подача води здійснюється через спеціальну трубку з наконечником, який фіксується необхідна насадка.
Портативні іригатори
Портативні пристрої відрізняються компактними розмірами та меншою вагою, а тому стануть відмінним помічником для догляду за ротовою порожниною в дорозі. Такі іригатори працюють виключно від акумулятора, а потужність струменя води стартує з позначки від 520 кПа. Що стосується кількості пульсацій, оптимальним вважається показник 1200 пульсацій за 1 хвилину роботи пристрою.
Залежно від вибраної моделі підзарядка може здійснюватися безпосередньо від розетки 220В або за допомогою USB-роз'єму (за допомогою зарядки). Такий інструмент не займає багато місця в сумці, в валізі і дозволяє здійснювати догляд за порожниною рота поза домом.
При здійсненні вибору слід пам'ятати кілька базових рекомендацій. Наприклад, при виборі іригатора для брекетів , протезів та інших систем необхідно віддавати перевагу моделям, в комплекті до яких передбачений певний набір насадок. Для великої родини слід заощадити та купити один іригатор, але з величезним резервуаром для рідини.
Для використання іригатора дітьми або дорослими, які мають захворювання ясен, рекомендується вибирати найбільш ощадний робочий режим.