Структура прорізування молочних зубів у дитини аналогічна до появи постійних зубів, а тому навіть за «тимчасовими» зубами потрібно правильно доглядати. Крім того, молочні зуби – це відмінний спосіб навчити дитину доглядати ротову порожнину, прищепити любов до чистоти, виробити звичку, щоб чищення зубів дитині стало щоденною процедурою. Тому однією з головних завдань батька є навчити дитину правильно користуватися зубною щіткою і пастою.
З якого віку чистити зуби дитині?
Стоматологи в один голос стверджують, що від стану якісного догляду за молочними зубами залежить здоров'я майбутніх постійних зубів. Тому коли батьки цікавляться, з якого віку потрібно чистити зуби дитині , відповідь очевидна – з моменту появи перших молочних зубів.
Якщо проігнорувати необхідність обов'язкового догляду за тимчасовими зубами, збільшується ймовірність утворення карієсу. Така патологія потребує термінового лікування, інакше можна зіткнутися з наступними наслідками:
- Процес ураження одного молочного зуба карієсом може «передатися» на зародкову ділянку, звідки починає рости новий постійний зуб. Таким чином, зуби, що ще не виросли до кінця, вже вважаються хворими.
- Відзначають різні ускладнення на кшталт пульпіту, проблем із роботою ШКТ, з ЛОР органами. В результаті здійснюється ослаблення всієї імунної системи дитини.
Виходячи з вищезазначених особливостей, складно недооцінювати необхідність доглядати перші тимчасові зуби малюка.
Як навчити дитину чистити зуби?
Кожен з батьків знає, що навчити дитину правильно чистити зуби досить складно. Найчастіше дітям не подобаються щоденні гігієнічні процедури, а всі спроби зробити такі процедури корисною звичкою закінчуються дитячими істериками та повною відмовою.
Однак сьогодні відомо безліч унікальних способів, які вже назвали «робочими»:
- Правильний вибір дитячої пасти зі смаком, який сподобається вашому дитині. Необхідно вибирати кошти, де на тюбику намальовано різні мультиплікаційні, казкові персонажі.
- Оригінальна щітка. На сучасному ринку запропоновані мануальні та електричні зубні щітки для дітей , які мають цікаві форми, забарвлення. Залежно від конкретного віку можна дозволити дитині самостійно вибрати щітку, яка буде виконана у формі тварини та інше. Причому електрощітки слід обирати, коли дитина навчиться правильно чистити зуби звичайною моделлю.
- Відвідування дитячого стоматолога. Якщо батькам не вдається навчити дитину акуратно чистити зуби, необхідно відвідати стоматолога, який в ігровій формі продемонструє, як потрібно виконувати всю процедуру. Спеціаліст також допоможе дитині розібратися в необхідності регулярної гігієни, розкаже основні причини, покаже, які наслідки можуть статися, якщо ігнорувати чищення.
Батьки повинні подавати своїм дітям гарний приклад, а тому з метою привчити малюка до гігієни можна організувати спільне чищення зубів вранці та ввечері. Необхідно зробити певний ритуал: просіть дитину повторювати рухи і наслідувати ваш приклад.
Щоб дотримуватися певної тривалості процедури, додатково можна використовувати таймер, придбати пісочний годинник. Останній варіант вважається кращим. Маля зможе під час чищення стежити за кольоровим піском, привчаючи себе до ретельного виконання поставленого завдання.